Kredīts internetā

2014. gadā kredīts internetā ir kļuvis pieejams gandrīz ikvienam. Ja Tev īstermiņā steidzami vajag naudu, ir regulāri ienākumi un neesi iekļuvis parādnieku reģistros, tad ātrais kredīts internetā var palīdzēt. Aizņemies līdz 300 EUR mazāk kā 1 stundas laikā un 1 mēneša laikā atmaksā, cik paņēmi. Atceries – aizņemies atbildīgi, bet pirms tam rūpīgi izvērtē savu maksātspēju.

Kam ir piemērots naudas  kredīts internetā ?

ātrais kredīts internetā bez ķīlasŠis finanšu pakalpojums ir piemērots cilvēkiem, kas apzinās, ka aizņemšanās internetā ir reāls darījums. Svarīgi arī būt pārliecinātiem, ka spēsiet atmaksāt parādu līgumā noteiktajā termiņā. Dažādu aptauju dati liecina, ka pēdējos gados ātros kredītus ir izmantojusi gandrīz 1/3 Latvijas iedzīvotāju un vairāk kā puse no tiem vēlāk ir aizņēmušies atkārtoti.

Kas vajadzīgs, lai saņemtu aizdevumu ?

Visiem kreditoriem prasības aizdevuma izsniegšanai ir ļoti līdzīgas un galvenās jau ir minētas ievadā. Kopumā klientiem ir jāatbilst šādiem nosacījumiem:

  1. vecums 20 – 73 gadi (katrā uzņēmumā cits vecuma slieksnis)
  2. ir oficiāli, pārbaudāmi ienākumi (parasti vismaz minimālās algas apmērā);
  3. nav iepriekš kavējuši kredītsaistības (tīra kredītvēsture);
  4. ir epasts, mobilais telefons un personīgais bankas konts uz kuru pārskaitīt naudu.

Kā aizņemties internetā?

Ātrie kredīti tiek piešķirti, izmantojot interneta sniegtās priekšrocības. Tradicionāli visi mazo kredītu (maks. summa līdz 3000 eiro) uzņēmumi piemēro gandrīz identisku kredīta izsniegšanas procedūru. Lai aizņemtos izdevīgi, Tev ir jāveic šādas darbības:

  1. jāsalīdzina visi kredīti (jāizvēlas izdevīgākais);
  2. jāreģistrējas aizdevēja mājas lapā;
  3. jāpiesakās kredītam (ar sms palīdzību, piezvanot vai jaunizveidotajā klienta profilā).

Pozitīva lēmuma gadījumā nauda kontā tiks ieskaitīa vidēji 10 – 20 minūšu līdz vienas dienas laikā, pie nosacījuma, ka aizdevējam un klientam ir bankas konts vienā un tajā pašā bankā. Pārējos gadījumos laiks līdz naudas saņemšanai būs atkarīgs no tā, cik ātri tiks veikti starpbanku maksājumi (maks. trīs darba dienas).

 

Ātrā kredīta atmaksas kārtība

Visērtāk atmaksāt kredītu ir no sava internetbankas profila, taču to iespējams izdarīt arī no savas bankas filiāles vai Latvijas pasta (ja jums ir PNS konta numurs). Lai nerastos problēmas nākotnē, veicot naudas pārskaitījumu ir izšķiroši svarīgi norādīt visas maksājuma detaļas (jūsu unikālais kods, kredīta numurs, noderēs arī vārds, uzvārds un personas kods). Precīzu informāciju par bankas maksājuma uzdevumā norādāmajiem datiem variet uzzināt kredīta līgumā.

Ja jūsu bankas konts nav tajā pašā komerbankā, kur kreditoram, tad veiciet parāda atmaksu ne vēlāk kā 3 darba dienas pirms termiņa beigām.Aizdevēji nav labdarības iestādes un, ja nauda nebūs viņu kontā noteiktajā laikā, piemēros soda nauda vai lūgs maksāt par aizdevuma līguma pagarināšanu. Lai pārliecinātos, vai jūsu maksājums ir sasniedzis adresātu, ielūkojieties savā klienta profilā. Ja jums uzrādās parāds, taču naudas atmaksu esat veikuši, ir vērts sazināties ar uzņēmuma klienta atbalsta dienestu. Pilnīgi iespējams, ka viņi nevarēs jums dot atbildi uzreiz, jo ne visos uzņēmos informācija par ienākošo un izejošo naudas plūsmu ir pieejama vieniem un tiem pašiem darbiniekiem. Vēlākais vienas dienas laikā jums piezvanīs no uzņēmuma, lai informētu par radušos neskaidrību. Svarīgi šajā gadījumā ir arī pats saziņas process, jo visas telefonsarunas šāda tipa uzņēmumos bieži ierakstītas un strīdu gadījumā, tas kalpos kā apliecinājums, ka esiet darījuši visu iespējamo, lai izpildītu savas saistības.

Apstākļos, kad parādu nav iespējams atmaksāt savlaicīgi, viarums uzņēmumu piedāvā pagarināt līguma darbības termiņu. Šī iespēja ir maksas pakalpojums un nemazina atlikušā parāda summu, tādēļ ir vērts darīt visu iespējamo, lai atmaksātu aizdevumu savlaicīgi. Attiecībā uz nemaksātājiem līgumā ir iekļauti atsevišķi punkti, kas nosaka soda sankciju apmēru. Nepildot saistības ilgstoši var tikt uzsākta parāda piedziņa ar tiesas palīdzību un aizņēmējs tiek iekļauts parādnieku reģistros, kas apgrūtina iespējas aizņemties nākotnē. Tas viss apliecina, ka ātrie kredīti internetā ir nopietns darījums, kura nepieciešamība ir jāizvērtē ļoti rūpīgi.

Ko darīt, ja nepieciešams atkārtots ātrais kredīts?

Situācijās, kad nepieciešams atkārtots īstermiņa aizdevums, iesakam izvēlēties kādu citu mazo kredītu uzņēmumu. Kredīts internetā uz īpaši izdevīgiem procentiem tiek piedāvāts tikai jaunajiem klientiem. Ja nevēlaties maksāt komisijas maksu, tad konkurentu piedāvājums ļaus ietaupīt vismaz 10 – 20 eiro.   Šobrīd Latvijā šādu akcijas piedāvājumu piedāvā vairāki kreditori. Atšķirīgas ir maksimālās aizdevuma summas, termiņi un kredīta pagarināšanas likmes. Prezīcāku informāciju par piedāvājumiem variet noskaidrot kredītu salīdzinātājā lapas augšpusē.

Aizņemies atbildīgi un izvērtē savas iespējas atmaksāt. Ātrais kredīts internetā – labs risinājums, kad nauda nepieciešama ātri un uz īsu termiņu.

Papildus informācija

Ātrā kredīta internetā un tā saņemšanas kritēriji (klienta perspektīva)

Brīžos, kad steidzami nepieciešama nauda, no patērētāja perspektīvas priekšplānā prioritārā kārtībā izvirzās divi kritēriji – (1) naudas saņemšanas laiks, (2) kredīta komisijas maksa (ja tāda ir). Laiks, kas nepieciešams, lai ātrais kredīts internetā materiālizētos un kontā ienāktu reāla nauda svārstās no 20 minūtēm pēc reģistrācijas pieteikuma aizpildīšanas līdz vienai dienai, atkarībā no tā vai klientam un kreditoram konts ir vienā un tajā pašā bankā.

Ātrais kredīts internetā nespēja atrisināt hroniskas budžeta plānošanas vai naudas trūkuma problēmas. Tas ir paredzēts tikai un vienīgi kā īstermiņa risinājums, gadījumos, kad steidzami ir nepieciešama nauda un ir pārliecība, ka kredītu spēsiet atmaksāt. Ātrā kredīta būtību spilgti raksturo tā procentu likmes, kas atkārtotiem kredītiem sākas no 10% mēnesī, bet var sasniegt arī 25% mēnesī, savukārt aizdevuma pagarināšanas likme ir attiecīgi robežās no 12,5% līdz vairāk kā 30% mēnesī. Tādējādi Gada procentu likme, kas ietver visas izmaksas, kas saistītas ar ātrā kredīta internetā izsniegšanu var pārsniegt pat simts  procentus gadā. Savukārt, ja aplūkojam ātro kredītu internetā kā īstermiņa risinājumu (1-2 mēnesī), tad Gada procentu likmei nav izšķiroša nozīme un ir jāvērtē mēneša komisijas maksa vai pagarināšanas maksa.

Iepriekšminētais piemērs apliecina, ka ātrais kredīts internetā ir īstermiņa risinājums un gadījumos, kad nav pārliecība par savām iespējam atmaksāt naudu 30 dienu laikā, nepieciešama lielāka summa vai garāks kredīta atmaksas termiņš ir jāizmanto citi risinājumi – bankas aizdevums, kredītkarte vai patēriņa kredīts (komisijas maksa līdz 30% gadā). Visu šo piedāvājumu saņemšanai būs nepieciešams ilgāks laiks (vairākas dienas), taču procentu likmes būs daudzkārt zemākas un ilgtermiņā daudz izdevīgākas. Viens no labākajiem risinājumiem, lai izvairītos no interneta kredītu izmantošanas būtu savlaicīga pieteikšanās kredītkartei (komisijas maksa līdz 30% gadā). Tā nav jāizmanto ikdienā, taču lieti noderēs situācijā, kad līdz algai nedaudz pietrūkst vai radusies steidzama vajadzība pēc papildus finanšu līdzekļiem, turklāt naudu būs iespējams saņemt nekavējoties. Tiesa, šis risinājums der tikai tiem cilvēkiem, kam ir pietiekami augsti ienākumi, jo ne visiem bankas piedāvā šādus pakalpojumus.

Lai mazinātu kredītu procentu likmes un veicinātu patērētāju aizsardzību Ekonomikas ministrija ir ierosinājusi vairākas izmaiņas likumdošanā. Šobrīd notiek grozījumu apspriešana un paredzams, ka nākotnē mazie sms kredīti varētu kļūt aizņēmējiem vēl izdevīgāki, pie nosacījuma, ka kreditori būs gatavi piešķirt aizdevumus uz mazākiem procentiem nekā līdz šim.

Ātrā kredīta internetā izsniegšana (kreditora perspektīva)

Ātro kredītu izsniezēju uzņēmumu galvenais kritērijs tāpat kā jebkurā citā uzņēmējdarbības formā ir iespēja nopelnīt. Izsniedzot kredītus, peļņa tiek gūta divos veidos – (1) komisijas maksa vai procentu maksājumi par finanšu līdzekļu izsniegšanu, (2) maksa par kredīta pagarināšanu un soda sankcijas, kas tiek gūtas gadījumos, kad klients savlaicīgi negrib vai nespēj atmaksāt parādu.

Lai arī varētu pieņemt, ka aizdevēju galvenā interese ir maksimāla peļņas gūšana katrā konkrētajā naudas aizdošanas reizē, tā tomēr nav taisnība. Jebkurš uzņēmums, kurš ir ieinteresēts darboties ilgtermiņā ir spiests domāt, kā klientus iegūt un, kas vēl svarīgāk arī tos noturēt. Lielāko pelņu sms kredītu uzņēmumi var gūt no pastāvīgajiem klientiem. No otras puses, pret nemaksātājiem parasti netiek piemērotas nekādas atlaides un sliktākajos gadījumos lieta var nonākt pat līdz tiesai, kas var lemt par parāda piedzīšanu, izmantojot tiesu izpildītāju palīdzību. Aizņemieties atbildīgi, izvērtējiet visus riskus.